דיאטת בשר

תזונה לאחר אימון משקולות

אימון משקולות היא שיטת אימון המכוונת להעלאת מסת השריר ופיתוחו. האימון מתחיל מהרמת משקולות במשקל נמוך ומתקדם למשקלים גבוהים יותר בהתאמה לכל אדם.

באימון משקולות מתמקדים בקבוצת שרירים מסוימים בכל פעם ויש לתת מנוחה לקבוצת השרירים לאחר אימון לפרק זמן של 24 שעות לפחות בין אימון לאימון.

אימון המשקולות נערך בצורה של "סטים" סט הוא מספר חזרות על אותה פעולה של הרמת המשקולות. בין סט לסט ישנה הפסקה של 1-6 דקות תלוי בסוג האימון ומטרתו.

כשמסת השריר גדולה יותר כמות הקלוריות שהגוף שורף במנוחה גדלה,על כן בזמן דיאטה יש לדאוג גם להעלאת מסת השריר על מנת לרדת במשקל בצורה מהירה ויעילה יותר. בנוסף ספורטאים מקצועיים לקראת עונת אימונים מחזקים את השרירים בעזרת אימוני משקולות על מנת להכין את השרירים לעומס המצפה להם בתקופת האימונים.

תזונה מומלצת לפני אימון משקולות

לפני אימון משקולות מומלץ לאכול ארוחה קלה כשעה עד שעתיים לפני האימון על מנת לקבל את חומצות האמינו הזקוקות לגוף במהלך האימון. מומלץ לאכול פחמימות מורכבות כדוגמת לחם-עדיף מחיטה מלאה,אורז מלא,קטניות ועוד.

תזונה מומלצת לאחר אימון משקולות

לאחר אימון משקולות חשוב לאכול חלבונים על מנת לבנות את השרירים ישנם שממליצים על דיאטת חלבונים המכילה 1.4-2.2 גרם חלבון לכל קילוגרם ממשקל הגוף, יש מתאמנים הצורכים אבקת חלבון על מנת להשלים את כמות החלבון הנדרשת בדיאטה זו או צורכים מאכלים העשירים בחלבון כדוגמת ביצים,טונה,עוף,מוצרי חלב,קטניות,סויה ועוד. ישנם הצורכים משקה חלבונים מיד לאחר האימון מאחר ובזמן זה ספיגת החלבונים מוגברת.

בנוסף לחלבונים חשוב לצרוך סוכר פשוט מיד לאחר אימון על מנת להשלים את מאגרי הגליקוגן שפחתו בזמן האימון. סוכר פשוט יכול להתקבל מכל חטיף,שוקולד,פרי ועוד. מומלץ לשמור חטיף או פרי בתיק איתו מגיעים לאימון על מנת להחזיר לגוף את הסוכר לו הוא זקוק מיד לאחר האימון ולא להמתין עד החזרה הביתה והכנת האוכל.

חשוב!

תזונה עתירה חלבונים עלולה להזיק באם לא נזהרים בכמות החלבונים אשר צורכים בה.

משקאות ותוספי חלבונים למיניהם עלולים לגרום לאי ספיגת סידן,דבר אשר מעמיס על הכליות ועלול לגרום לאבנים בכליות ובעיות נוספות.

עדיף לקבל את החלבונים הנדרשים לגוף ממקורות טבעיים במזון ולבדוק לפי משקל הגוף את כמות החלבון הרצויה לכל אדם.

ייעוץ נטורופתי חינם

הצטרפו לקבוצת פליאו בפייסבוק וקבלו תשובות מנטורופתית ND מוסמכת אודות הדיאטה הבריאה והמובילה בעולם.