תזונה אינטגרטיבית

מהי תזונה אינטגרטיבית?

תזונה אינטגרטיבית היא תזונה שלא כשאר הדיאטות ממליצה על תפריט מסוים ודבקה בו, אלא בתזונה זו האמונה היא שלכל אדם מתאימים מזונות מסיימים יותר ופחות.

בנוסף המאמינים בתזונה זו גורסים כי לא רק תפריט המזון הוא זה שקובע אורח חיים בריא והרגשה פיזית טובה אלא גם מצבים נפשיים מכריעים בירידה במשקל,הרגשה טובה פיזית ובריאות.

למה כדאי לבחור בתזונה אינטגרטיבית?

הייחודיות בתזונה אינטגרטיבית היא שתזונה זו מקדישה מחשבה לכל אדם ואדם,בעזרת מטפלים אשר מתאימים את סוגי המזון השונים לאנשים שונים בהתאם למצבם הנפשי בחיים ומייעצים לשים לב לגוף,להקשיב לו ולא ללכת אחרי דיאטות בזק מפתות שלרוב לא מתאימות לרוב האנשים.

לפי התזונה האינטגרטיבית גופנו יודע מה לאכול לפי מה שמתאים לו וכל שצריך לעשות הוא להקשיב לגוף ולנפש וכך אפשר להגיע לחיים בריאים,תזונה מאוזנת ואף ירידה במשקל.

תזונה אינטגרטיבית מעודדת התפתחות אישית,לפי התיאוריה לתזונה זו אדם רוצה להמשיך להתפתח לכל אורך חייו ובזמן שאינו מתפתח הוא אינו מסוגל להרגיש טוב,פיזית ונפשית.לכן תזונה זו מעודדת לשים לב להרגשה האישית,עוד לפני התמקדות בדיאטה ובירידה במשקל.

מה מותר לאכול בתזונה אינטגרטיבית?

כל מה שהגוף שלך מסמן לך שטוב לך ושמועיל לך.התנזרות ממאכלים מסוימים לאו דווקא יכולה להועיל בירידה במשקל ובהרגשה טובה לפי התזונה האינטגרטיבית.

מה אסור לאכול בתזונה אינטגרטיבית?

כל מה שהגוף שלך מאותת לך שהוא לא טוב בשבילך,העובדה שהאוכל מוגדר בחברה הרווחת כ"בריא" אינה מעידה על כך שהוא בריא לך.בכל עונה,מצב נפשי או שינוי אורח חיים ישנו אוכל המתאים לכל אחד ואחד.אין מותר ואסור יש הקשבה מוחלטת לגוף ולצרכיו הפיזיים והנפשיים.

ייעוץ נטורופתי חינם

הצטרפו לקבוצת פליאו בפייסבוק וקבלו תשובות מנטורופתית ND מוסמכת אודות הדיאטה הבריאה והמובילה בעולם.