תזונה לריפלוקס

תזונה לאחר ניתוח

כמעט כל ניתוח שאנו עוברים דורש שינוי תזונתי כלשהו. במדריך זה סיכמנו את הניתוחים העיקריים ואת השינוי התזונתי שיש לבצע לאחריהם.

תזונה לאחר ניתוח שקדים

לאחר ניתוח שקדים יש לאכול מזון טחון או מרוסק, שיהיה לו מרקם חלק. בנוסף כדאי להגיש את המזון בטמפרטורה פושרת או קרה. בין המזונות שממליצים אפשר לאכול יוגורט, גבינה, דייסה לא חמה, גרבר, פירות טחונים, מרק בשר טחון בבלנדר ולא חם, מרק עגבניות טחון קר. יש להתייעץ עם רופא לגבי הסתגלות לדיאטה רגילה.

תזונה לאחר ניתוח מעיים

במקרה של ניתוח לפתרון בעיה של חסימת מעיים, לוקח זמן עד שהמנותח חוזר לתזונה הרגילה שלו. בדרך כלל מדובר על פרק זמן של בין שבועיים לשלושה לאחר הניתוח. רצוי להמנע ממזונות שיכולים לחסום את המעיים, בדומה לקיצור הקיבה, למשל קליפה לבנה של פרי הדר, אפרסמון, גויאבה. בשלב הראשון לאחר הניתוח רצוי לשמור על דיאטה דלת סיבים. רצוי גם להמנע בתקופה הראשונה מאכילה של פירות וירקות.

תזונה לאחר ניתוח כיס מרה

לאחר הניתוח כיס המרה מתכווץ ומוציא מיצי מרה ברגע שמגיעים שומנים לקיבה, ולכן יש להמנע בתקופה לאחר הניתוח ממזון שומני. לעתים אפשר לחזור לתזונה רגילה, ורק במצבים של שלשולים יש צורך בהגבלה תזונתית כלשהי.

תזונה לאחר ניתוח טחורים

אחרי ניתוח טחורים מומלץ לשמור על דיאטה שתעודד יציאות רכות. עושים זאת על ידי שתייה מרובה ואכילת מזון מרובה סיבים תזונתיים כמו שיבולת שועל, פירות, ירקות, דגנים מלאים, אורז מלא וכו'. אפשר להוסיף לדיאטה גם מעט שמן זית או טחינה כדי לקבל מעט שומן שיתרכב עם הסיבים. רצוי לא לצרוך מזון שמעודד עצירות כמו בננה או אפרסמון.

מניעת טחורים נעשית הן ע"י תזונה שתהיה דומה לתזונה הנ"ל והן ע"י פעילות גופנית מסודרת.

ייעוץ נטורופתי חינם

הצטרפו לקבוצת פליאו בפייסבוק וקבלו תשובות מנטורופתית ND מוסמכת אודות הדיאטה הבריאה והמובילה בעולם.