תזונה לאחר צינתור

דין אורניש פרץ לתודעה של מליונים עם הרצאה מרתקת על דיאטה למניעת בעיות לב.

המומחים הכי גדולים הצביעו על דיאטה זו כטובה ביותר לטיפול בבעיות לב. הנה סרטון חובה לצפייה שלו:

מהו צינתור?

בתהליך צינתור מחדירים צינורית דקה לווריד ביד, במפשעה או בצוואר. הצינורית מוכנסת עד ללב, שם הרופאים עושים אבחונים או מטפלים בחסימות עורקים. הצינתור מאפשר להכניס צבע עד ללב וכך אפשר לקבל תמונה מדוייקת של מסלול הדם ברנטגן. צינתור עושים במקרה של חסימות בעורקים הנובעים משומן, כולסטרול, סידן או כל חומר אחר. למעשה צינתור יכול לשמש מעין חוטר לעורקים ולנקותם מחסימות. תהליך אנגיופלסטיה הוא סוג של צינתור במהלכו מחדירים בלון קטן לעורק חסום, שמתנפח ומרחיב את העורק. לעתים גם מחדירים סטנט, צינורית שמחזיקה את העורק פתוח.

לאחר צינתור המטופל מבלה כמה שעות לפחות באשפוז, אז אסור לו עדיין לזוז. בזמן זה עוקבים אחר בריאותו. ההוראות הן לצום החל מחצות בלילה לפני שעוברים צינתור.

מה לא אוכלים לאחר צינתור?

רבים שואלים את עצמם כיצד לאכול נכון לאחר צנתור. יש כמה כללים שכדאי להקפיד שישאירו אתכם בריאים.

קודם כל חשוב ביותר להפחית את צריכת השומנים, ובמיוחד את השומנים הרווים מהתפריט. השומנים הרווים יוצרים את החסימות בעורקים, ולכן רצוי להוציאם מהתפריט. המשמעות היא להפסיק לאכול בשר אדם, בשר שמן, מוצרי חלב וגבינות שמנות, חמאה, קרואסונים, וכל מוצרי שומן טראנס או מזון עשיר בכולסטרול רע. רצוי לא לאכול מרגרינה, ג'חנון, מלווח, ובורקס. כשאתם קונים אוכל המנעו משומנים מוקשים. רצוי להפחית בביצים, מאכלים עתירי מלח, קפאין ואלכוהול.

מה כדאי לאכול לאחר צינתור?

רצוי להעדיף שומנים בלתי רווים כמו שמן זית, אבוקדו, אגוזי מלך, וטחינה. גם עם שומנים אלו לא כדאי להגזים. רצוי לצרוך צמחי מרפא, שום טרי, שן ארי וגדילן מצוי.

רצוי לצרוך אומגה 3 כגון דגים, סלמון, הליבוט, טונה, זרעי פשתן, אגוזי מלך ואגוזי ברזיל.

בנוסף ישנה המלצה לצרוך סיבים תזונתיים וויטמינים עם מזונות כמו : חומוס, אורז מלא, שיבולת שועל, קינואה וכוסמת.

כמו כמעט כל דיאטה, רצוי לאכול הרבה ירקות, ולשלב גם כ-3 פירות ביום. המומלצים הם: סלק, פלפל, בטטה, פירות יער, ברוקולי ואספרגוס.

רצוי לשמור על רמות נכונות של B12 ו-B6, וכמובן לעסוק בפעילות גופנית.

ייעוץ נטורופתי חינם

הצטרפו לקבוצת פליאו בפייסבוק וקבלו תשובות מנטורופתית ND מוסמכת אודות הדיאטה הבריאה והמובילה בעולם.